Jesteśmy profesjonalną ekipą pracowniczą, która od 2012 roku specjalizuje się i wykonuje mycie dachów Poznań, a także czyszczenie dachów i usuwanie zabrudzeń z dachu każdego rodzaju w Poznaniu, a także całej Wielkopolsce. Usuwamy mech, glony i porosty, a także sadze, liście, igliwia oraz pozostałe zabrudzenia atmosferyczne mikrobiologiczne. Stosujemy środki czyszczące, które doskonale usuwają glony i mech z dachów. Wykonujemy również mycie elewacji, które wykonuje się po myciu dachu.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510
Mycie dachów w Poznaniu oraz czyszczenie dachów wykonujemy metodą alpinistyczną. Usuwamy zabrudzenia na dwa sposoby. Stosujemy oprysk specjalistycznymi środkami czyszczącymi, które mają za zadanie odkazić dach i usunąć zarodniki glonów i mchu w sposób chemiczny. Celem usunięcia widocznych dla oka zabrudzeń wykonujemy mycie ciśnieniowe całej powierzchni dachu. Po prawidłowym wykonaniu tych zabiegów powierzchnia dachu jest czysta i wolna od zarodników mchu, glonów i całego ogółu skażenia mikrobiologicznego.
Cena przedstawiona w cenniku jest ceną uśrednioną obowiązującą w Poznaniu i całej Wielkopolsce. Ponadto ceny uzależniona są od wielu czynników. W związku z tym każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.
1. Mycie dachów, odtłuszczanie, odgrzybianie | od 9zł/m2 |
1. Czyszczenie dachów zabrudzenia typowe (mech, zabrudzenia atmosferyczne), odtłuszczanie, odgrzybianie | od 11zł/m2 |
2. Czyszczenie dachu zabrudzenia trudno-usuwalne, (porosty, sadze), skrajne wieloletnie zabrudzenia, odgrzybianie, odtłuszczanie | od 13zł/m2 |
4. Usuwanie sadzy z dachu | od 15zł/m2 |
4. Inne prace na dachu niezwiązane z usługą mycia i czyszczenia | 150zł/rbg |
Dojazd – Poznań, Oborniki, Swarzędz, Luboń, Śrem, Kórnik, Środa Wielkopolska, Rawicz, Leszno, Kościan. | 50zł |
Mycie dachów to usługa, która polega na zmywaniu zabrudzeń łatwo-usuwalnych z pokrycia dachowego. Dla wyjaśnienia zabrudzeniami łatwo-usuwalnymi są piasek, kurz, skażenie mikrobiologiczne we wczesnej fazie rozwoju. Podsumowując mycie dachu powinno odbywać się w okresach 5 do 10 lat w zależności od stopnia w jakim dach przyjmuje zabrudzenia.
Czyszczenie dachów to usługa polegająca na usuwaniu zabrudzeń trudno-usuwalnych, które wymagają profesjonalnych narzędzi i skutecznych środków chemicznych. Ponadto jest to usługa bardziej czasochłonna.
Właściciel (wycena, kosztorys, zapytanie)
tel. +48 512 505 510
wycena@brudtech.pl
Adres : Poznań 61-001
Osiedle Piastowskie 98
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Producenci dachówek zalecają mycie dachu co 5 lat. My z doświadczenia uważamy, że częste mycie na pewno sprawi, że dachówka będzie wyglądać jak nowa, a jej stan nie będzie naruszony przez destrukcyjny wpływ mchu i glonów, które uszkadzają szkliwo dachówki. Natomiast spotykamy dachy, które po upływie 10 lat bez mycia wyglądają nie najgorzej. Dużo zależy od otoczenia w którym znajduje się budynek, a także konstrukcji połaci dachowej. Wysokie nachylenia dachu sprawiają, że dach lepiej się oczyszcza pod wpływek porywistego wiatru i ulewnych deszczów. Nie bez znaczenia ma również rodzaj dachówki i jej wykończenie. Dachówki gładkie lepiej się oczyszczają np. karpiówka. Mycie dachów pokrytych powłoką glazurowaną (dachówka ceramiczna) będzie prawdopodobnie wymagane rzadziej, ponieważ do szklistej powłoki trudniej przywierają zabrudzenia.
Jak wspomnieliśmy otoczenie dachu ma istotny wpływ na porost mchu, glonów na jego powierzchni. Mycie dachów w Poznaniu, np w okolicach dzielnicy Morasko i miejscowości Radojewo jest szczególnie zalecane. Wilgotne tereny w pobliżu lasów i sąsiedztwo upraw rolniczych sprawiają, że dachówki porastają mocno mchem i glonami. Mycie dachówek w północnej części miasta Poznań jest zalecane częściej niż w centrum miasta Poznań.
Powierzchnia dachu nie jest jednolita. Występują wykusze oraz załamania, a także łączenia dachówek i szczeliny. W tych trudno-dostępnych miejscach osiada kurz, pyłki i zarodniki drzew, traw i innych roślin uprawnych. Wszystkie szczeliny występujące na dachu utrzymują wilgoć dłużej niż powierzchnie płaskie. Słońce i wiatr nie jest w stanie osuszyć zakamarków, a nawet sporej części dachu. Tam gdzie wilgoć i brud pod postacią kurzu i pyłu tam istnieją doskonałe warunki do rozwoju mchu, glonów i porostów. Zielony nalot na dachu rozwija się i rozrasta powoli i systematycznie niszcząc szkliwo dachówki. Wczesne usunięcie zielonego nalotu z dachu sprawi, że z licem dachówki nic się nie stanie. Dachówka jest stosunkowo wytrzymała. Natomiast kilkunastoletnie zwlekanie z myciem dachu może okazać się szkodliwe na wierzchniej warstwy dachówki. Dachówka nie straci swych właściwości technicznych i zabezpieczających przed warunkami atmosferycznymi. Natomiast jej wygląd może być już „nadszarpnięty zębem czasu” dużo bardziej w porównaniu z dachówkami regularnie czyszczonymi.
Na to pytanie odpowiadamy na podstawie naszego doświadczenia, które zbieramy od 2012 roku oraz opinii i opowieści inwestorów z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przez ostatnie lata.
Przede wszystkim firma to ludzie. To pracownicy, osoby wykonujące czyszczenie, chodzące po dachu, dobierające środki czyszczące i decydujące na budowie/inwestycji są najważniejsi. Co z tego, że szef się zna jak pracownikom nie zależy, a szefa nie ma na robocie? Zawsze należy dopytać kto będzie faktycznie i fizycznie wykonywał prace. Jakie ma doświadczenie i umiejętności. W przypadku stosowania metody alpinistycznej (chodzenie po dachu zalecamy aby osoba wykonująca prace miała niską wagę ciała np 70kg).
Wyposażenie ekipy pracowniczej do mycia dachu. Sprzęt do czyszczenia musi być mocny, silny, dedykowany. Na nic się nie zdadzą ogólnodostępne rozwiązania. Przemysłowe i dedykowane myjki czyszczą dużo bardziej skuteczniej. Zawsze dopytuj na jakim sprzęcie będą wykonywane prace czyszczące na dachu.
Środki czyszczące do mycia dachu. Mycie ciśnieniowe i usuwanie zabrudzeń widocznych dla oka to jedno. Skuteczne i dedykowane środki czyszczące dezynfekują powierzchnie, odtłuszczają i odgrzybiają dachy. Chemiczne czyszczenie dachu sprawi, że powierzchnia dachu i zakamarki będą zdezynfekowane i wolne od skażenia mikrobiologicznego. Dach zachowa czystość na dłużej.
Bezpieczeństwo. Nie ma nic ważniejszego w pracy na wysokości jak bezpieczeństwo pracowników oraz bezpieczeństwo dachu podczas mycia.
Pierwsze tyczy się zachowania zasad BHP czyli odpowiedniego wyposażenia w kaski, uprzęże przemysłowe alpinistyczne, liny i zabezpieczenia. Absolutnie żadna ze stron współpracy nie chce mieć do czynienia z prokuratorem.
Bezpieczeństwo czyszczonego dachu. Profesjonalna firma powinna posiadać ubezpieczenie OC od wykonywanej działalności. Wszelkie szkody wyrządzone nieprawidłowo wykonaną usługą są zabezpieczone polisą OC. Inwestor musi być bezpieczny.
Firma Brudtech wykonuje mycie dachów Poznań.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510